[separator type=”” size=”” icon=”info”]
[iconbox iconpos=”left” icon=”map-marker” with_circle=”0″ title=”Vallai Kert (Rumbach S. u. 10.)” link=”” img=””]
[iconbox iconpos=”left” icon=”clock-o” with_circle=”0″ title=”120 perc, egy szünettel” link=”” img=””]
[iconbox iconpos=”left” icon=”info” with_circle=”0″ title=”A Manna Produkció előadása” link=”” img=””]
[iconbox iconpos=”left” icon=”calendar” with_circle=”0″ title=”bemutató: 2017.” link=”” img=””]
[iconbox iconpos=”left” icon=”ticket” with_circle=”0″ title=”JEGYÁR: 2500 Ft ” link=”https://www.jegy.hu/program/the-importance-of-being-oscar-71202″ img=””]
[separator type=”” size=”” icon=”file-text-o”]
Dennis Lumborg kortárs brit drámaíró, Magyarországon még sosem játszott, egyszereplős színdarabja, monológja komoly témát jár ugyan körül, de mindezt olyan elragadó humorral fűszerezve teszi, mellyel Eddie-t a darab főhősét azonnal képes szimpatikussá tenni az olvasó, illetve néző számára, hogy az aztán hajlandó legyen végigkövetni sorsát a történet mélységein át is.
A monodráma napjainkban játszódik Liverpoolban, ahol egy négytagú, átlagos munkáscsalád éli addig nyugodt hétköznapjait, kertvárosi otthonukban. A két felvonásban és négy jelenetben elmesélt történet középpontjában az apa konfliktusa áll, akit egy fatális félreértés alapján pedofília vádja éri a saját kislányával kapcsolatban. A vád és annak következményei alapjaiban borítják fel a család életét és, természetesen, a főhős lelki egyensúlyát is. Ennek a külső-belső kálváriajárásnak lehetünk tanúi az előadás során.
A cselekmény mesteri felépítése szinte az utolsó percekig fenntartja a nézőben a bizonytalanságot: vajon tényleg megtörtént-e a bűntett, vagy sem? Közben olyan kérdéseket vet fel a szerző, mint hogy hol a határ a természetes apai rajongásban? Mikor reagál túl valamit – túlzott elővigyázatosságból – napjaink társadalma? Milyen helyrehozhatatlan károkat okozhat az ártatlanul meggyanúsítottnak egy ilyen „ügy”? És a család többi tagjának? Hogyan borul fel egyik percről a másikra egy jól működő család élete? Milyen már inkább komédiába illő szituációkba sodorhatja Eddie-t és a gyerekeket az apa elkeseredett kapkodása? Hogyan folytatható a család közös élete, az eset tisztázása után? Túl tudnak-e lépni a tragédián?
A darab – eredeti címén One Fine Day – ősbemutatója a kilencvenes évek végén volt Liverpoolban, majd ezt követően – a nagy sikerre való tekintettel – még évekig színen volt Londonban is. Filmváltozat is készült a darab alapján, 2002-ben, Re-inventing Eddie címmel, a szerző által sokszereplőssé alakított forgatókönyv alapján.
Játssza: Szirtes Balázs
Rendezte: Török B. Fruzsina
[separator type=”” size=”” icon=”video-camera”]
[separator type=”” size=”” icon=”comments”]
[separator type=”” size=”” icon=”camera”]